Kanabigerol (CBG)

Kanabigerol (CBG)

Kanabigerol je ve své přirozené formě (CBGA) jedním z úplně prvotních kanabinoidů. V průběhu dozrávání květů se transformuje na další známé kanabinoidní látky. Proto se mu někdy přezdívá “matka kanabinoidů”.

 


CBG_priznaky01

 

1) Kosti
CBG stimuluje růst kostí. Je tak výborným pomocníkem při léčbě zlomenin a dalších poranění podpůrného a pohybového aparátu. 

 

2) Záněty
Díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem CBG pomáhá při léčbě zánětlivých onemocnění kůže i vnitřních orgánů.

 

3) Nervová soustava
CBG má neuroprotektivní vlastnosti snižující riziko degenerativních onemocnění mozku. Také funguje jako stimulant nálady při stavech úzkosti.

 

CBG_priznaky02

 

4) Zažívácí ústrojí
CBG se ukázalo jako velice efektivní při léčbě onemocnění trávicího ústrojí, především pak při Crohnově chorobě. Pozitivně také stimuluje apetit a může tak pomáhat s problémy spojenými s přijímáním potravy.

 

5) Zrak
CBG chrání váš zrak tím, že snižuje nitrooční tlak a funguje jako prevence proti vzniku glaukomu, lidově známého jako zelený zákal. 

 

6) Rakovina
Výzkumy provedené na modelových organismech živočichů potvrdili pozitivní vliv CBG při léčbě rakoviny tlustého střeva a v současnosti se úspěšně zkoumá i účinek při léčbě rakoviny prsu.

 
Co je CBG?

CBG čili kanabigerol se řadí mezi kanabinoidy rostlinného původu bez omamných účinků. Jeho výzkum není na českém ani světovém trhu rozšířen do takové míry, jako je tomu u CBD. Řadíme se mezi jedny z prvních výzkumných týmů na světě, které využívají tuto látku k výrobě produktů.

Kanabigerol byl objeven později než CBD, a to v šedesátých letech dvacátého století. CBG disponuje zejména antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Obecně není kanabinoid CBG na českém ani zahraničním trhu tolik rozšířen, tudíž je nejen naším, ale i celosvětovým vědeckým cílem prokázat jeho další léčebné účinky a poskytnout ho k využití široké veřejnosti.

 


CBG_full-spectrum

 

Zjistili jste všechno, co jste potřebovali?

Máte potíže, se kterými by CBG mohlo pomoci? Vyberte si z naší nabídky přípravků.

Přípravky s CBG