Věda a výzkum

Výzkum CannaCare

Věnujeme se rozsáhlému výzkumu všech aspektů výroby konopných preparátů - od samotného pěstování v podmínkách odpovídajících zpracování ve farmaceutické kvalitě přes extrakční metody až po vývoj koncových formulací a jejich klinické testování.

 

laboratoř CC_web

 

 

Spolupráce se špičkovými
českými odborníky

Česká republika má potenciál být jedním z předních světových lídrů ve výzkumu a zpracování konopí. Máme štěstí silného zázemí a možnosti spolupráce s českými odborníky se světovým přesahem v tomto pionýrském oboru.

 

vyzkum_fakulta_1x 

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy

Společně s odborníky na 1. lékařské fakultě provádíme testování látek na tkáňových kulturách a modelových organismech. Tyto procesy nám zřetelně ukazují funkčnost jednotlivých odrůd na konkrétní onemocnění.

 

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

S klinicko-farmakologickou jednotkou spolupracujeme na designu klinických studií a standardizaci metod pěstování konopí pro lékařské účely.

 

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

S VŠCHT v Praze dlouhodobě spolupracujeme v oblasti analytického měření obsahu účinných látek, kontaminantů a chemického popisu biologicky aktivních složek konopí a jeho extraktů.

 

Biocev - Biotechnologické a biomedicínské centrum

V centru Biocev provozujeme laboratoř, kde probíhá výzkum genetiky rostlin konopí ve vztahu k léčbě specifických onemocnění.

  

 

 isis_institute

Nezisková organizace zaštiťující výzkum léčebného potenciálu rostlin konopí. 

Institute of Social Investigative Studies je nezisková organizace založená skupinou odborníků z různých vědních oborů a samotným předchůdcem společnosti CannaCare. Jejich úkolem je centralizovat světový výzkum v oblasti léčebných účinků kanabinoidů v konopí.

CannaCare dlouhodobě financuje činnost této partnerské neziskové organizace zaštiťující program výzkumně-aplikační léčby HARP. Zde jsme v průběhu několika let provedli stovky observačních studií léčby celé řady vážných onkologických a neurologických onemocnění pomocí našich kanabinoidních preparátů.

Pomoc pacientům probíhá za účelem sběru co největšího množství lékařských dat, kterými dokážeme, že profesionální přístup ke konopí může zachraňovat životy.

 

 

Výzkumný tým  

Jan Martin Padouk_web
     

Jan Martin Paďouk

Spoluzakladatel společnosti CannaFamily
Vedoucí vývoje a výzkumu

Vedoucí programu HARP
Viceprezident Českého konopného klastru, z.s.

Člen expertní komise v oblasti lékařského konopí při Poslanecké sněmovně

 

 

lekari_vyzkum_cannacare_vetsi

 

 

doc. RNDr. Lumír Ondřej Hanuš, DrSc

7L9A7256-1

Úzce spolupracujeme se světově uznávaným vědcem Lumírem Ondřejem Hanušem, který je označován za průkopníka ve výzkumu kanabinoidů a odbornému zkoumání se věnuje již 50 let. Jeho vědecké práce jsou nejen díky objevu prvního endogenního kanabinoidu anandamidu hojně citovány. Je členem mezinárodní společnosti pro výzkum kanabinoidů, získal mnohá ocenění, vystupuje na konferencích po celém světě a aktivně bojuje za právo pacientů na léčbu konopím. Ve svých přednáškách označuje společnost CannaCare za světovou špičku v oblasti konopné léčby a aktivně s námi bez nároku na honorář konzultuje případy pacientů z programu HARP.