Výzkum

Výzkum CannaCare

Věnujeme se rozsáhlému výzkumu všech aspektů výroby konopných preparátů - od samotného pěstování v podmínkách odpovídajících zpracování ve farmaceutické kvalitě přes extrakční metody až po vývoj koncových formulací a jejich klinické testování.

 

vyzkum_header

 

 

Spolupráce se špičkovými
českými odborníky

Česká republika má potenciál být jedním z předních světových lídrů ve výzkumu a zpracování konopí. Máme štěstí silného zázemí a možnosti spolupráce s českými odborníky se světovým přesahem v tomto pionýrském oboru.

 

vyzkum_fakulta_1x 

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy

Společně s odborníky na 1. lékařské fakultě provádíme testování látek na tkáňových kulturách a modelových organismech. Tyto procesy nám zřetelně ukazují funkčnost jednotlivých odrůd na konkrétní onemocnění.

 

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

S klinicko-farmakologickou jednotkou spolupracujeme na designu klinických studií a standardizaci metod pěstování konopí pro lékařské účely.

 

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

S VŠCHT v Praze dlouhodobě spolupracujeme v oblasti analytického měření obsahu účinných látek, kontaminantů a chemického popisu biologicky aktivních složek konopí a jeho extraktů.

 

Biocev - Biotechnologické a biomedicínské centrum

V centru Biocev provozujeme laboratoř, kde probíhá výzkum genetiky rostlin konopí ve vztahu k léčbě specifických onemocnění.

  

 

 isis_institute

Nezisková organizace zaštiťující výzkum léčebného potenciálu rostlin konopí 

Institute of Social Investigative Studies je nezisková organizace založená skupinou odborníků z různých vědních oborů a samotným předchůdcem společnosti CannaCare. Jejich úkolem je centralizovat světový výzkum v oblasti léčebných účinků kanabinoidů v konopí.

CannaCare dlouhodobě financuje činnost této partnerské neziskové organizace zaštiťující program výzkumně aplikační léčby HARP. Zde jsme v průběhu několika let provedli stovky observačních studií léčby celé řady vážných onkologických a neurologických onemocnění pomocí našich kanabinoidních preparátů.

Pomoc pacientům je poskytována zdarma a probíhá za účelem sběru co největšího množství lékařských dat, kterými dokážeme, že profesionální přístup ke konopí může zachraňovat životy.

 

 

Výzkumný tým  

jmp_obdelnik_stred_vyzkum     

Jan Martin Paďouk

Vedoucí výzkumu a vývoje,
viceprezident Českého konopného klastru

 

 

Snímek obrazovky 2020-08-01 v 15.28.37

Snímek obrazovky 2020-08-01 v 15.28.44