Zdraví a endokanabinoidní systém těla

Zdraví a endokanabinoidní systém těla

Endokanabinoidní systém je vrozeným fyziologickým mechanismem, jakým je třeba nervová soustava, a sehrává klíčovou roli v regulaci mnoha přirozených funkcí těla. Základní rolí endokanabinoidního systému je udržování homeostáze, což je přirozená rovnováha vnitřního prostředí organismu, potřebná pro řadu tělesných funkcí.

 

 

Panak_1_endo_1x

 

Endokanabinoidní systém vyžaduje ke správnému fungování těla vždy vlastní endokanabinoidy. Nejznámějším z nich je anandamid. O jeho objevení se významně přičinil český vědec Lumír Hanuš. Pokud tělo nemá endokanabinoidů dostatek, systém nepracuje správně a to může mít za následek zdravotní obtíže. Na základě mnoha studií je prokázáno, že rostlinné fytokanabinoidy CBD a CBG z konopí, které se vážou na kanabinoidní receptory CB1 a CB2, jsou s endokanabinoidním systémem kompatibilní a napomáhají jeho správné regulaci. Jednoduše řečeno, kanabinoidy v našich produktech dokáží v lidském těle přirozeně nahradit ty, které mu z nějakého důvodu chybí.

 

 

Homeostáza

Homeostáza je výraz pro rovnováhu vnitřních systémů. Když jste neustále ve stresu, trpíte chronickým onemocněním nebo vám chybí kvalitní spánek, je rovnováha narušena a tělo nemusí fungovat správně.

Výpadky ve fungování se mohou projevit méně i více závažnými zdravotními problémy. Je známo, že kanabinoidy působí i na jiné receptory mimo kanabinoidní systém. Rostlinné kanabinoidy tedy simulují funkci endokanabinoidů a pomáhají udržovat endokanabinoidní systém v rovnováze.

 

 

Kde v těle nalezneme kanabinoidní receptory CB1 a CB2?

Panak_2_2_endo_1xPodívejte se na nabídku našich produktů a zjistěte, který by mohl pomoci vám nebo vašim blízkým.

Prohlédnout produkty