Zdraví a endokanabinoidní systém těla

Zdraví a endokanabinoidní systém těla

Endokanabinoidní systém je vrozeným fyziologickým mechanismem, jakým je třeba nervová soustava, a sehrává klíčovou roli v regulaci mnoha přirozených funkcí těla. Základní rolí endokanabinoidního systému je udržování homeostáze, což je přirozená rovnováha vnitřního prostředí organismu, potřebná pro řadu tělesných funkcí.

 

 

Panak_1_endo_1x

 

Endokanabinoidní systém vyžaduje ke správnému fungování těla vždy vlastní endokanabinoidy. Nejznámějším z nich je anandamid. O jeho objevení se významně přičinil český vědec Lumír Hanuš. Pokud tělo nemá endokanabinoidů dostatek, systém nepracuje správně a to může mít za následek zdravotní obtíže. Na základě mnoha studií je prokázáno, že rostlinné fytokanabinoidy CBD a CBG z konopí, které se vážou na kanabinoidní receptory CB1 a CB2, jsou s endokanabinoidním systémem kompatibilní a napomáhají jeho správné regulaci. Jednoduše řečeno, kanabinoidy v našich produktech dokáží v lidském těle přirozeně nahradit ty, které mu z nějakého důvodu chybí.

 

 

Homeostáza

Homeostáza je výraz pro rovnováhu vnitřních systémů. Když jste neustále ve stresu, trpíte chronickým onemocněním nebo vám chybí kvalitní spánek, je rovnováha narušena a tělo nemusí fungovat správně.

Výpadky ve fungování se mohou projevit méně i více závažnými zdravotními problémy. Je známo, že kanabinoidy působí i na jiné receptory mimo kanabinoidní systém. Rostlinné kanabinoidy tedy simulují funkci endokanabinoidů a pomáhají udržovat endokanabinoidní systém v rovnováze.

 

 

Kde v těle nalezneme kanabinoidní receptory CB1 a CB2?

Panak_2_2_endo_1xPodívejte se na nabídku našich produktů a zjistěte, který by mohl pomoci vám nebo vašim blízkým.

Prohlédnout produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení